Spiralne czakry – Owoce życia

Czakra Korony
Czakra Trzeciego Oka
Czakra Gardła
Czakra Serca
Czakra Słoneczna
Czakra Sakralna
Czakra Podstawy

Oczyszczone czakry tworzą swoisty pomost pomiędzy tym, co w Nas nieświadome i świadome.
Pozwalają na swobodny przepływ energii, w ten o to sposób odczuwamy przestrzeń w holistycznym wymiarze. W jedności bytu, jedności stworzenia, innymi słowy w pełni, w zgodzie z naturalnym stanem istnienia, nie separując duszy od ciała, emocji od myśli. Czujność, realizacja pragnień, kreatywność, obfitość, umiarkowanie, zaufanie, nadzieja, radość, akceptacja, zjednoczenie, oświecenie, spójność – Miłość.

” Jeśli wydobędziesz z wnętrza siebie to, co w Tobie nieświadome, to co wydobędziesz Cię ocali. Jeśli nie wydobędziesz tego, co w Tobie nieświadome, to czego nie wydobędziesz Cię zniszczy ” ~ Gnostyczny Chrystus, zwoje morza martwego.

Ileż to razy przyszło nam nie przyswoić lekcji, nie wyciągnąć wniosków? Wierzę, że każdy z nas wielokrotnie projektował sytuacje, wydarzenia z tu i teraz które przeminęło i stało się wspomnieniem. Oczami wyobraźni kreując siebie w wymarzony, upragniony sposób odczuwając upojny, ulotny stan wyśrodkowania. Niestety, ta kreacja zachowań, myśli, czynów nie ma przełożenia na wybaczenie, akceptacje. W efekcie wracamy do punktu wyjścia.
Akt przypominania sobie i oderwania się od rzeczywistości jest sygnałem, że potrzebujemy zauważyć i z pełną akceptacją, zrozumieniem wybaczyć sobie – lęk, obawy, żal lub wręcz odwrotnie, ze skrajności w skrajność – Hurra-optymizm, przesadną, fałszywą pewność siebie, niekorzystny gniew. Przesada, skrajność ” zabija ” podkopuje nasze starania, wysiłki w dążeniu do równowagi.

Świadomość rodzi życie i to życie odbiera. Symbolizuje początek i koniec. Cykl i odnowę. Nie udziela pomocy i jej nie zabiera. Jest niczyja, a jednocześnie każda. Jest wszechobecnym Duchem, Wszechmogącym, wspaniałym Kreatorem przestrzenii w której egzystujemy. Daje początek wszystkiemu i niczemu. Jest jednością, a jednocześnie cząstęczką żeńską i męską. Yin Yang, siły przeciwstawne, biegunowość.

Utarło się przekonanie, że wszystko co widzimy jest energią – i tak i nie. Jesteśmy duszą a ciało które nam dano jako dar, ma możliwość pobierania, gromadzenia energii. Energia przepływa w spiralnym ( DNA ) cyklu, przechodząc od czakry podstawy, pnąc się wzwyż, przechodzi przez czakrę korony i cyklicznie zapętla koło, ponownie przepływa przez drzewo życia, zaczynając u podstawy. Tak o to doświadczamy życia w świadomy sposób. Dlatego nie uczysz się duchowości, przypominasz ją sobie, proces nauki może być żmudny, gdy jakaś część Ciebie trwa w konflikcie, stawia opór tworząc blokady energetyczne. Dlatego tak ważne jest, aby niczego nie tłumić w życiu. Aby żyć pełnią życia, świadomie wybierać to co korzystne, a korzystnym jest życie pełną gamą emocji, bierzesz na siebie za równo wstyd jak i radość, łzy i szczęście, pozytyw i negatyw. Początek i koniec. Wtedy możesz odczuć siebie jako pełną istotę duchową. Wznieść się ponad dualizm. Wtedy tętniąca świadomość/energia przepływa przez Ciebie szerokim korytem. Nie tracąc na swojej sile.

Energia – 0

Wąż jako symbol nie cieszy się uznaniem. Mamy w zwyczaju mawiać ” Ten to ma węża w kieszeni! ” symbolizuje skąpstwo, oszustwo, a w Biblii wciela się w postać kusiciela. Ehh, jak daleko jesteśmy od właściwego pojmowania antycznego, źródłowego postrzegania rzeczywistości. Człowiek pierwotny komunikował się obrazami, symbolami, rysunkami. Wikingowie nie pytali się – Czy umiesz pisać? Wyrażali się tak – Czy umiesz malować dzwięki? Dlatego nasz mózg symbole, obrazy odbiera bez aktywności procesu myślowego. Wszystko dookoła nas jest symboliką, wzorami, schematami odczuwalnymi przez nas w sposób podprogowy. Ponadto można ustanowić o świadomym stworzeniu symbolu, w zgodzie z aktem wolnej woli, jak i możliwością kreowania przestrzenii. Zwróć uwagę prosze, że gdy idziesz do kościoła ksiądz podczas komuni świętej, stawia Ci znak krzyża na poziomie czakry trzeciego oka, zawsze w ten sam określony sposób. W ten o to sposób kontrolują swoich wyznawców, przeszkadzając bardzo w możliwości przebudzenia się, doświadczenia w pełni swojej istoty duchowej. Tworzą blokadę energetyczną, tak po prostu. Wracając do sylwetki węża, przylgnęło wiele mitów, fałszywych opini. Symbolizuje on początek i koniec, spiralę którą można porównać do kodu DNA. Drzewo z którego Adam I Ewa zerwali owoc poznania – było czakrami, a wąż świadomością udzielającą rady do wzrostu, rozwoju i odczuwania życia w bogatej i barwnej różnorodności. Adam i Ewa może i byli pierwszymi ludźmi, nie mi to oceniać, natomiast widzę podwójne dno i ciężko się oprzeć wrażeniu, że chodzi po prostu o cząsteczkę żeńską i męską – plus i minus, polaryzacje, yin yang.

Zwróć uwagę, że ziemia jest świadomą żyjącą istotą, nie można temu zaprzeczyć, widzimy jak przechodzi przez pory roku, jak po zimie ponownie wszystko budzi się do życia.
Przykładowo drzewo również ma czakry, stąd się wzięła nazwa – Czakra korony. Zupełnie jak korona drzewa, prawda?
A teraz spójrz na kolejny obrazek, który reprezentuje domniemanego kusiciela, węża oplatającego drzewo i zauważ, że wąż jako jedyne zwierzę jest w stanie owinąć się w ten sposób wokół drzewa, dlatego w malowidłach reprezentował wibrujące życie. Chodź człowieka pierwotnego uważa się za prymitywnego, dziedzictwo malowideł ściennych, zwojów, rękodzieł artystycznych, rzeźb wskazuje na świadomość jestestwa i życia jakim byliśmy, jesteśmy i będziemy.

DNA, SPIRALA.

Opis czakr

Czakra podstawy jest odpowiedzialna:
– Życie, istnienie, byt.
– Odwaga, pewność siebie, moc.
– Witalność, zdrowie.
– Uziemienie, kontakt z Matką naturą.

– Materializm, zaborczość, zachłanność.
– Agresja, dominacja, przemoc.
– Lenistwo, ospałość, brak pewności siebie.
– Poczucie oderwania od rzeczywistości.

Czakra Sakralna:
– Radość, seksualność, wolność.
– Kreatywność, swobodne manifestowanie wolności.
– Niezależność.

– Stłumienie, zastraszenie, poczucie winy.
– Potępianie siebie, samoudręczenie, oskarżanie.
– Nieśmiałość, oziębłość, niemoc, wyparcie.

Czakra Splotu Słonecznego:
– Szczęście, komfort, pracowitość.
– Skuteczność, samoświadomość.
– Akceptacja, współdziałanie.

– Niedbałość, nieskuteczność, brak chęci do pracy.
– Wybuchowość, tyranizowanie.
– Potrzeba uznania, dążenie do racji, konfliktowość.
– Koncentracja na negatywach, narzekanie, niska samoocena.

Czakra Serca:
– Harmonia, miłość, akceptowanie.
– Łagodność, wrażliwość, uczuciowość.
– Pojednanie, pomaganie, wybaczenie.

– Przewrażliwienie, histeria, lęki.
– Depresje, brak wiary i nadziei w życiu.
– Okrucieństwo, sztywne podejście, dystans.

Czakra Gardła:
– Wiedza, nauka, komunikacja.
– Samoekspresja, kariera, realizacja marzeń.
– Twórczość, inteligencja analityczna.

– Natręctwa, obsesje, nadmierne przywiązanie do autorytetów.
– Brak własnego zdania, tchórzostwo.
– Sarkazm, złośliwość, uszczypliwość.

Czakra Trzeciego Oka:
– Wyobraźnia, jasnowidzenie, medytacja.
– Intuicja, mądrość, inspiracja.
– Synergia, geniusz, charyzma.

– Brak asertywności, słabość, wewnętrzny lęk.
– Pomieszanie, schematyczność, presja.
– Słabość, wewnętrzny lęk, brak zainteresowań.

Czakra Korony:
– Mistycyzm, modlitwa, wyższa jaźń.
– Poczucie jedności z wszechświatem.
– Oświecenie, opieka, łaska, transcendencja.

– Choroby psychiczne, iluzje, nihilizm, separowanie się.
– Autodestrukcja, nerwice, samotność, strach.
– zamknięcie na duchowość, ucieczka w wewnętrzny świat.

Wszelkie blokady, nieprzerobione emocje powodują blokady energetyczne, dlatego tak ważne jest życie w zgodzie z naturą i jej prawami, życie w równowadzę. W przeciwnym razie napotykamy na trudności, opóźnienia, przeszkody, lęki, konflikty, złe samopoczucie. Energia życiowa potrzebuje przepływać szerokim strumieniem, inaczej powoduje niekorzystne efekty wypisane powyżej.

Jeśli odczuwasz potrzebę przerobienia, przebaczenia sobie rozmaitych emocji, szukasz pomocy, śmiało odezwij się, mogę Ci pomóc. Dziękuje ❤

Źródło – 0, wszystko i nic. Świadomość, wieczny Duch. Bóg.

4 myśli na temat “Spiralne czakry – Owoce życia

  1. Witam 🙂 Dziękuje Ci bardzo. Hm, jest wiele sposobów, pytanie o którą czakrę konkretnie pytasz. Natomiast osobiście pomagam ludziom przepracować ich fobie, lęki, obawy z różnych okresów życia. Wstydliwe sekrety, tajemnice, niewypowiedziane marzenia, również gdy zostają wypowiedziane działają wspierająco. Wszystkie z nich, osadzone są na konkretnych czakrach. Jeśli chodzi o terapie Reiki nie wypowiadam się, z pewnością jest to metoda wspierająca, uwalniająca. Nie mi się wypowiadać, potrzebowałbym zagłębić się w temat by Ci coś podpowiedzieć. Z tego co pamiętam to zajmujesz się metodą Reiki, dobrze pamiętam? 🙂

   Polecam książkę – Kundalini esencja jogi. Guru Dharam Singh Khalsa – Darryl O’ Keeffe.

   I nalezy pamiętać, że nic tak nie wzbogaca jak doświadczenie. Przeczytanie książki nas nie nauczy niczego. My sami się uczymy poprzez doświadczenia. Książka może pomóc, wprowadzić, jak każda wiedza. Mój blog powstaje w oparciu o doświadczenia, poszukiwania, kontemplacje. Nie ma tu nic co by nie miało swojego realnego doświadczenia 🙂 Dziękuje, pozdrawiam ❤

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s