Tam gdzie kierujesz swoją uwagę, tam płynie energia…

Energia podąża za Twoją uwagą. Dlatego zastanów się dwa razy w jakim kierunku ją kierujesz. Dobrze jest znać samego siebie od podszewki, dlatego jeśli nawet skupiasz się na swoich ideałach, a w dalszym ciągu wykonujesz te same czynności, skup się na rozpracowywaniu percepcji na którą składają się przekonania – to dzięki przekonaniom zachowujesz się w określony sposób. Czy tego lubisz czy nie, te przekonania na Ciebie pracują. Stąd swoiste niespodzianki.

Czy skupiasz się na przykrym rezultacie widzianym w otaczającym Cię świecie? Czy skupiasz się na idei uwolnienia świata od tego rezultatu? Widzicie, z doświadczenia wiem, że skupiając się na przykrym fakcie, skupiacie się tylko na przykrym fakcie. Korzystniejsze do wzniesienia wibracji tego świata, jest skupianie swoich wysiłków na ideach uwalniających, rozwiązujących, wprowadzających ład. Natomiast rozumiem potrzebę i motywacją skłaniającą nas, do wysyłania informacji przebudzających społeczeństwo. Naprawdę to rozumiem. No bo jak inaczej przekazywać sobie informacje? I tu powstaje paradoks! Coś jest dobre i złe, samo w sobie, wszystko zależy od naszych intencji – Czy to egoizm? Czy altruizm? Pierwsze i drugie zjawisko widzialne w naszej osobowości to polaryzacje, przeciw-waga.

Socjocentryzm

Egoizm – Służba sobie, kreowanie świata pod swoje potrzeby, chciwość, mściwość, inwazyjne wskazywanie drogi. Separacja. Unikanie bólu.

Atruizm – Dobro, służba komuś, często po to, aby poczuć się samemu lepiej. Unikanie bólu. Ukazywanie drogi, gdy ktoś jednak odmówi, jeśli duma nie jest jawnie zlokalizowana, a jej motywy nie przepracowane, może prędko zamienić się w egoizm – I tak o to powstaje błędne koło.

Socjocentryzm – Służba bliźniemu, pomaganie bezinteresowne, traktowanie innych tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani, propagowanie rozwijających idei, kierowanie wspólnym dobrem słuchając serca, a słuchanie serca bardzo często, kieruje się intuicją jest drogą w równowadzę która balansuje pomiędzy egoizmem a altruizmem. Poświęcanie swojego czasu na rzecz innych. Ukazywanie możliwości nie wypierając tym samym ograniczeń, biorąc je pod uwagę – Pełna gama emocji. Reagowanie na ból. Akceptuja w celu by mięsień Świadomości rósł w siłę.

Aby poznać te ukryte motywy, należy kierować swoją uwagę/energię ku percepcji, ku przepracowaniu jej. I z pewnością wkrótce opiszę ku temu podstawy – fundamentalne wskazówki.

Pomocne mogą być te publikacje które kiedyś napisałem:

https://ozdz11.home.blog/2019/10/15/myslenie-po-za-pudelkiem/

https://ozdz11.home.blog/2019/10/26/1-glebia-tu-i-teraz/

https://ozdz11.home.blog/2019/11/18/co-to-znaczy-miec-racje/

Św Augustyn powiedział by nie szukać na zewnątrz, bo prawda mieszka we wnętrzu człowieka. Czy naprawdę aby się wzruszyć, przejąć, poczuć cierpienie które jak czuję, może być motywujące, potrzebujesz szukać przykładów, lustrzanych odbić tych emocji?

Nawiązuje do tego, gdyż rozumiem, że czasami potrzebujemy podzielić się z ludźmi szokującymi informacjami, czując trwogę, bezsilność i wtedy odnajdujemy tą siłę w przykładzie z życia wziętym. I z pewnością, spotykamy na swojej drodze charaktery które zareagują na – Filmy, relacje, memy, wszystko to co nas zmotywowało do ukazywania bolesnej prawdy. Lecz obawiam się, że będzie też wiele takich osób które zrobią krok w tył, wtedy nieświadomie wyrządzamy im krzywdę.
Naprawdę czuję, że możemy zbawić ten świat, nie manifestacjami skandując hasła, ukazując symbole które nas zmotywowały aby stworzyć pożądane przedsięwzięcie.
Czuję, że odpowiedzią na ból tego świata są globalne medytacje jakiej świadkami byliśmy – 5 kwietnia 2020. ( jeśli dobrze pamiętam – 05.04.2020 )
Wyobraź sobie co by mogło się stać zamiast skandując na ulicach propagowalibyśmy grupowe medytacje? Wysyłając miłość tym których nienawidzimy! Wow, aż mi dreszcze przechodzą ponownie, dreszcze niosące inspiracje!

Celem tej publikacji jest otworzenie Cię na właściwe, korzystne z możliwości, ku przepracowaniu siebie samego. Nawet jeśli to będzie przez chwilę bolało, możesz tylko wzrosnąć. Prowadzę zajęcia z ludźmi w tym kierunku, widząc jakie postępy robią, jaką ulgę im przynosi przebaczenie sobie. Nie mam wątpliwości, że tworzą przestrzeń, dzięki której potencjalne obejrzany film, mem ukazujący gorzką prawdę – Nie wpłynie na nich nie-korzystnie.
Jeśli teraz czujesz poczucie winy, gdyż odbijasz się wspomnieniami w tej publikacji. Złap oddech, poczuj to narastające uczucie. A następnie poczuj jak maleje. Nie tędy droga drogi czytelniku/czytelniczko. Jesteśmy tak pięknie skomplikowany jednostkami, mamy w sercach chęć czynienia dobra – poczucie winy przysłania nam to. I wtedy wpadamy w błędne koło.

Odczuwanie poczucia winy – złe samopoczucie – wina, żal, smutek – złe zachowanie, złe myśli.

A wtedy już tylko jeden krok, aby stworzyć przekonanie które zaistnieje w percepcji i zacznie kreować działania w oparciu o to przekonanie.
Zwróć uwagę na to błędne koło. Wina sprawia, że się źle czujesz, wtedy martwisz się tym, pogłębiasz winę, powstaje żal – W efekcie nawet nie zauważasz jak prędko przechodzisz do zachowania które można opisać tak.

Czuję winę, źle się czuję, martwie się. I zaczynasz się martwić w oparciu o to, że zaczynasz się martwić. = Martwisz się bo się zacząłeś martwić. Pogmatwane, lecz prawdziwe.

Zmartwienie – Zmartwienie
Wina – Wina
Żal – Żal

Spójrz na zwierzęta, kiedyś żyliśmy z nimi w większej w zgodzie, w swojej naturze są pięknie i efektywnie pragmatyczne. Nie odczuwają winy, nie wachają się, przeżywają pernamentnie to kim są na podstawie tego co czują.

Człowiek trwa w programach myślowych które sam pozwolił stworzyć, i choć geneza sięga do szkolnych pseudo-edukacji. I tam jest ich źródło. Otacza nas tak wiele dobra, wiele wspaniałych wartościowych filmów. Widzimy wiele zwycięstw w oparciu o właściwe myślenie, przebudowane wzorce, a ludzie i tak dalej tkwią w szkodzących im przekonaniach.

Pamiętaj, tam gdzie kierujesz uwagę, tam płynie energia – Zatem uważaj co myślisz, a następnie odczuwasz, bo jeszcze się spełni. I co wtedy? Zwolnij, odczuwaj, baw się i raduj. Módl się i medytuj.
Szukaj inspiracji, nie tylko tu na blogu. Jest wiele wybitniejszych ludzi niż ja sam 🙂

I pamiętaj, że przed każdą wielką inicjatywą, idą te małe inicjatywy, stawiają małe kroki. Lecz aż zdają się krzyczeć – Choć jesteśmy małe, za nami idzie większa, dużo większa inicjatywa – Jesteśmy jednością.
Jednością widzialną etapami.

Dziękuje ❤
Cdn…

P.S na koniec cytaty od Lao Tzu, wspaniały mistrz, mentor i pokorny nauczyciel.

” Spokojnemu umysłowi poddaje się cały wszechświat. – Kto umie się zatrzymać, ten potrafi nieszczęściu zapobiec. – Tylko kochający człowiek jest odważny, tylko skromny jest wspaniałomyślny i tylko pokorny jest zdolny do panowania. – Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku. – Jeśli nie zmienisz kierunku, w którym podążasz, możesz skończyć tam, dokąd zmierzasz. – Wiedza o innych to mądrość, znajomość siebie to oświecenie. „

” Vi veri universum vivus vici – Mocą prawdy żyjąc, żywy podbiłem świat „

Mistrz przy mistrzu.

33 myśli na temat “Tam gdzie kierujesz swoją uwagę, tam płynie energia…

 1. Przeczytałam z przyjemnością. Dużo ciekawych przemyśleń.
  Wiele z nich skądś znam 😉 W innych zdaniach, ale są mi bliskie.
  „Patrz przed siebie, bo zajedziesz tam gdzie patrzysz”
  „Marzyć można marzyć trzeba, marzeniami sięgać nieba!
  ale.. uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają”
  „Masz więcej tego na czym się skupiasz”
  „Mniej dobre myśli, bo myśli przyciągają emocje”
  dualizm.. dobro i zło w jednym
  ..jest tego, brzmią może jak jakieś frazesy ale to moje frazesy.. z życiowego doświadczenia. Dzięki nim jestem tu gdzie jestem, jaka jestem.. Dostajesz wiecej tego co sam dajesz.

  Bardzo mi się podobają cytaty, które załączyłeś (Lao Tzu i Jung). Mogę skopiować do siebie? Esencja esencji 😉

  PS. Czytałeś może „Mandala życia: astrologia – mity i rzeczywistość” Rafała T. Prinke i Leszka Weresa?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Witaj agnecha wybacz, że dopiero teraz odpowiadam na Twoje pytanie, byłem bardzo zajęty, szlifowałem oszlifowane szlify 😀 , natomiast ciekawe jest to, że odpisuje Ci w momencie gdy zgłębiam astrologię, fajnie, że to Polscy autorzy, mamy tak wielu wspaniałych naukowców, warto sięgać po ich publikacje 🙂 Nie czytałem jeszcze, natomiast znajdę tą książkę i kupie pewnie w piątek 🙂 co u Ciebie? Wszystko ok? 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   1. No nie czułeś ostaynim razem 😉
    Żartuję ; P właśnie na chwilę oderwałam się od pracy. Przez nią dziś już mogę nie zdążyć odpisać, ale odpisze najszybciej jak się da.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Widzisz Alchemiku, ale masz szczescie ❤️💚💜 fajnie, ze sa ludzie ktorzy potrafie sobie pomagac w taki sposob. Podoba mi sie Twoj gest Agnecha, brawo 🙏😊

    Polubione przez 1 osoba

  1. Yaga, jestem pod wrazeniem. Z racji jezyka Angielskiego czytalem to dluzej, napotykajac na kilka mi nieznanych slow, potrzebowalem sobie przetlumaczyc. Bardzo sobie cenie poszerzac kontekst obserwowanych zjawisk, korzystajac z Angielskiego. Bardzo, ale to bardzo rzetelna praca. Takie mocne podsumowanie. Praca naukowa! Najwazniejsze Informacje zawarte w pigulce 😊❤️
   P. S dziwnie sie czuje, ze odp Ci tutaj hehe

   Polubione przez 1 osoba

   1. Wielkie dzięki:) do pracy naukowej to daleko, ale starałam się w najprostszy sposób opisać, jak przez fizykę kwantową można w inny sposób odnieść się do pojęcia energii. Chciałabym mieć mózg Hawkinsa, żey rozumieć to na wyższym poziomie, ale cóż 😉
    Jak napotkam jakieś ciekawe publikacje, bo wiem, że temat energii jest Ci bliski, to podeślę link. Pozdrawiam! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 2. Ufam, ze praca naukowa, nie zawsze musi byc rozlegla. Gdy wypowiadamy sue naukowo o nauce, to jak praca naukowa 😁 jeszcze raz gratki! Dziekuje, bede wdzieczny za kazda mozliwosc poszerzenia percepcji 🙏

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s