Domniemane/Właściwe – New Age

Ja jeszcze przed śniadaniem zmieniam sześć przekonań.
L. Caroll, Alicja w krainie czarów.

Witajcie nie będzie to typowy wpis wyjaśniający postrzeganie i myślenie o ” New Age „, chcę pokazać inne spojrzenie, spojrzenie apelujące o pokój ku zmianom, o zaufaniu wewnętrznemu przewodnikowi, o zdystansowanie się do zjawiska widzianego w formie aktywiści vs aktywiści. Apeluje o spojrzenie na siebie z wyższej i głębszej perspektywy. Ukażę to w tej publikacji zupełnie z innego punktu widzenia. Zapraszam Cię do świata nauki – nauki o nauce, jaką jest życie w życiu. Spojrzymy głębiej na pewne zagadanienia, jak i spróbuje załagodzić pewne konflikty. Nauka jest wszędzie, nauka porównuje, bada, szuka i myli się! Tak, nauka się myli, gdyby się nie myliła, nie brnęła by naprzód – wszystko to przez sumę istnienia dualnej rzeczywistości. Nauka widziana jest pod postącią idei, zaangażowania społecznego, nawet tej prostej wymiany informacji na co dzień, pomysłów, projektów, czy totalnego przeciwieństwa apatii, aspołecznego stylu bycia, negacji, separaacji, braku współodczuwania. Zastanawiasz się dlaczego zakończyłem to zdanie – brakiem współodczuwania? A czy możesz stworzyć jakikolwiek projekt? Czy może Cię natchnąć idea? bez współodczuwania? Współdczuwasz przeszywające Cię życie, atomy, wibracje, fizyka kwantowa mówi przecież, że wszystko jest w ruchu i jest ze sobą połączone, czy jesteś oddzielony/a od tego co opisuje fizyka kwantowa? Absolutnie nie! Jesteś istotą duchową pernamentnie doświadczającą istnienia które bada, opisuje, uczy się, myli się w swej własnej nauce siebie lub nauce istnienia w istnieniu, raz na zewnątrz, raz wewnątrz, pernamentnie w odnowie i cyklu. W ruchu ( Yin Yang ).

Modlitwa Indian Nawaho o pokój

Rdzenne kultury otwarcie przyjmują istnienie świata ducha.
Czerpiąc z jego darów, pokoju i mądrości.

Przede mną pełnia pokoju.
Za mną pełnia pokoju.
Pode mną pełnia pokoju.
Nade mną pełnia pokoju.

A teraz wyobraź sobie, że to co przeczytasz przyjmujesz takim jakim jest, bez uprzedzeń, spójrz na to proszę świeżym okiem…

Z punktu widzenia kwantowego, Ty sam drogi czytelniku, droga czytelniczko jesteś nieodzowną częścią tej publikacji, w tym momencie jesteś częścią sensu istnienia tej publikacji, gdy przyjmiemy, że fizyka kwantowa mówi nam, iż wszystko jest ze sobą połączone, aby móc to właściwie zrozumieć, potrzebujemy zaakceptować prawa które głosi nauka jaką jest fizyka kwantowa. W przeciwnym razie, nie widzimy tej nowej odsłony. Lotny, błyskotliwy umysł jest w stanie poczuć chwilę po akceptacji, swoistego przyjęcia świeżego punktu widzenia, by następnie poczuć, zobaczyć, przełożyć na proces myślowy – głębszy-wyższy wgląd. Dla umysłu z zatartymi już granicami ( Granice = separacja, bezpieczeństwo, komfort-dyskomfort – swoiste Yin Yang ) są w stanie się wydarzyć w zaledwie kilka sekund, minut, jeśli wzbogacone o modlitwę, kontakt z wyższym Ja, połączenie staje się co raz bardziej i bardziej głębsze, subtelniejsze, współodczuwające. Czy to czyni kogoś lepszym/gorszym? Absolutnie nie, z tej prostej przyczyny, że jesteśmy sobie równi, i w każdym jest ten potencjał, umożliwiający sposobność by stać się zrozumieniem, by zrozumieć. W ten o to sposób głosimy podświadomie bądź świadomie pokój, miłość, akceptację. Fakt występowania nie-zrozumienia jest efektem napędzającym czyjeś zrozumienie. Dlaczego? I tu po raz kolejny pojawia się Prawo Natury Istnienia Dualna rzeczywistość, w której istniejemy, żyjemy, czujemy. Ów dualizm jest prawem, które wpływa na nas, czy tego chcemy czy nie. Jest tak namacalnie widocznym prawem jak zjawisko grawitacji. Spróbuj podrzucić jabłkiem tak by nie spadło w kierunku z którego uniosło się w górę, dasz radę? A czy widzisz, że nawet w tej czynności widać dualizm? Góra/dół. Tak o to można w najmniejszym elemencie naszego życia dostrzec to Prawo Natury. Nie ma zrozumienia bez nie-zrozumienia, nie ma dobrego bez tego złego, nie ma poznania szczęścia bez cierpienia. Potrzebujesz porównywać, inaczej niebylibyśmy w stanie wiedzieć co to znaczy wysoki albo niski, zatem potrzebujesz porównywać, gdy umysł podsuwa Ci porównania, wiedz, że są one odzwierciedleniem, biegunowością Twoich przekonań. Adekwatnym lustrzanym odbiciem Twojego stanu istnienia/świadomości.

Stwórco, użycz mi pogody ducha, spraw, abym rozpoznawał/a swoje potrzeby. Potrafił/a kochać bezinteresownie, dawać ludziom właściwe dla nich dobro, miłość, radość. Właściwe dla nich dobre samopoczucie, szczęście i sam/a tego doznawał/a od nich, dziękuje, że mnie słuchasz Boże, dziękuje, że czuję się wysłuchany. Błogosław tym którzy żyją bez milości.

Wokół ruchu, filozofii – New Age utarło się mnóstwo wielorakich, różnorodnych pojęć. Zdarza się, że gdy ktoś nie rozumie odmiennych punktów widzenia, podpina to automatycznie pod ” New Age „.
Kościoł katolicki bardzo wyczula ludzi na tą nową erę, erę wodnika. W internecie aż roi się od rozmaitych pojęć, dyskusji, punktów widzenia, ataków, ideologicznej walki. Życzyłbym sobie by każdy po przeczytaniu mojej publikacji, zastanowił się tak prawdziwie, właściwie czym jest dla was New Age?

Wikipedia dostarcza nam takich o to informacji:

New Age (wymowa: [njuː eɪ]), Nowa Era, Nowy Wiek[1]) – złożony i wielowymiarowy alternatywny ruch kulturowy[2], zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku[1], wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym między dwiema epokami (erami)[3].

Uwaga: jest to termin bardzo wieloznaczny[a], często będący etykietą (zachęcającą lub zniechęcającą) służącą do oceny zjawisk, a nie do ich nazywania[5]. Często służy także do prowadzenia walk ideologicznych[b].

Zarys poglądów

Część zwolenników ruchu New Age uważa, że dzisiejsze czasy to ostatni etap świata, jaki znamy. Po przejściu tego świata w nową rzeczywistość (Nową Erę), ma nastąpić złoty wiek ludzkości[1]. Bliżej nieokreśloną, ale raczej niedaleką przyszłość zwolennicy New Age wyobrażają sobie jako czasy, w których nie będzie konfliktów, granic państwowych, zaś ludzkość będzie żyła w ogólnoświatowej wspólnocie kierowanej przez wspólny Rząd Światowy[1]. To czas, w którym ludzie całkowicie przewartościują swoje spojrzenie na otaczający ich świat. Zgodnie z tym przekonaniem nastanie wtedy kres wszelkich systemów religijnych oraz ich instytucji, zaś ludzi będzie jednoczyć wzajemnie zrozumienie, pozbawione wszelkich podziałów[1].

Według niektórych głosicieli New Age dobiega końca tzw. era Ryb (interpretowana między innymi symbolicznie jako epoka chrześcijaństwa), zaś na jej miejsce ma nastać era Wodnika[1]. Wyznawcy tej doktryny wierzą, iż ludzkość doznaje duchowego wejścia w nową epokę, przypisane konkretnemu znakowi zodiaku, co ma według nich następować co około 2150 lat[1].

Aktywiści vs Aktywiści

Gdy spojrzymy czy to na ruchy aktywistów działających dla szeroko pojmowanego dobra społecznego, czy na polaryzacje, skrajne przeciwieństwo tego ruchu, ludzi działających przeciwko dobru.

W tej żarliwej dyskusji, można zauważyć wytykanie się palcami, głosząc, oczerniając osoby postronne, że głoszą filozofie New Age – jest to pewnego rodzaju dyskredytacja. Gdyż wokół tego terminu zrodziło się mnóstwo opinii które są uwłaczające i zniesławiają daną osobę, tak się o to przyjęło.

W pewnym sensie, z innego punktu widzenia, to wygląda jak symboliczna walka dobra ze złem.
Idąc tokiem myślenia który na potrzeby nauki przywołuje powyżej, jest to walka nie-zrozumienia ze zrozumieniem = Nauka. Ten punkt widzenia wprowadza w moją osobistą przestrzeń ulgę, spokój, gdyż patrząc na to pełnym swoim jestestwem, nie gloryfikując i nie potępiając, widzę w tym wyższą/głębszą naturalną powinność.


Lecz…

Rodzi się przestrzeń dla kilku pytań:

Czy to oznacza, że wszystko w istnieniu ma swój sens?
Czy wszystko wydarza się tak jak powinno się wydarzać?
Czy to oznacza, że powinniśmy nie korzystać z naszej wolnej woli?
Jak rozpoznać kiedy działamy wbrew naturze?
Jak kierować się w zgodzie z karmicznymi zoobowiązaniami ludzi których spotykamy?


Czuję, że odpowiedzią na te pytania jest Percepcja Serca. Wtedy to, postrzegamy Istnienie naszym pełnym jestestwem. Zachęcam do postrzegania pojęcia New Age, w nie ścisły, w nieskrępowany sposób. Gdyż jest to zbiór symboli ukazujących pewne naturalne zjawiska zachodzącę w naukach opisujących ten świat, tą rzeczywistość. Postanawiam apelować o pokój w związku z tymi zjawiskami i walkami ideologicznymi, zewnętrzynymi przejawami nie-zrozumienia/zrozumienia = Nauki. I zachęcam do pewnego rodzaju separacji od często doniosłej, bardzo wspierającej i wartościowej wiedzy zewnętrznej ( książki, filmy, publikacje ). Zapraszam do spojrzenia wgłąb siebie, a następnie zapytanie siebie – co właściwie ja sama/sam o tym myślę?

Tak o to powstaje separacja która jest wartościowa, łatwo dostrzec, że istnieje separacja niezdrowa = Dualizm.

„Istnieje różnica między znajomością drogi a podążaniem nią” – Rzekł raz pewien mędrzec, gdyż źródło szeptachło mu to do serca.

” Nie chodź na rynek, wejdź w siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda. ” Rzekł Mentor znający drogę, podążał nią wprost do serca, i tak odnalazł właściwy rozwój.

Teoria potrzebuje iść w parzę z praktyką, i stosowaniem się do przyswajanych lekcji w działaniu, w przeciwnym razie, popadamy w iluzję zrozumienia lub nie-zrozumienia. Która jednocześnie jest najwspanialszym fundamentem do startu, od was zależy czy będziecie stali w miejscu i wciąż przyswajali lekcje, czy uwolnicie się w działaniu, w przysłowiowym rzuceniu się na głęboką wodę. Niczym surfer, nie pokaże swoich sztuczek bez fali.

Schodząc do swojego wnętrza, jesteście na fali – świadomości. Przemawiacie z głębi, nie z pamięci umysłu.

Natomiast umysł i jego pamięć, współpracuje z świadomością, tym czystym oceanem pełnego potencjału, potencjał pełny możliwości.

Niczym w języku Chińskim:

Jedno słowo reprezentuje – Kryzys: Stanięcie w oczy z prawdą, upadają przekonania, i widzimy jak bardzo byliśmy w błędzie.

I jednocześnie jest słowem okazja:

Okazja: Symbolizuje nowy start, przypływ fali, odnalezienie właściwej drogi, początek, nową możliwość.

Tak na zakończenie, przeczytaj definicje ” New Age ” a następnie po przeczytaniu poniższych 10 przykazań rdzennych Amerykanów, które jak czuję wspierają Percepcję Serca. Spróbuj na nowo zdefiniować co dla Ciebie znaczą te rozświechtane dwa słowa, w okół których jest tyle zamieszania. Dziękuje ❤ Alchemik.


” Fizyka kwantowa udowodniła, że w próżni, w formie ukrytej są obecne cząsteczki i antycząsteczki, a kwant swoją energią tworzy parę (elektron – pozytron), daje jej możliwą do zaobserwowania i – jakby to ująć – legalną, pozycję w świecie. „

Bądź blisko Wielkiego Ducha.

Okazuj szacunek swoim bliźnim.

Udzielaj pomocy i okazuj życzliwość zawsze gdy jest to potrzebne.

Bądź prawdziwy i szczery przez cały czas.

Rób to, co uważasz za prawe.

Dbaj o dobre samopoczucie ciała i umysłu.

Traktuj Ziemię i wszystko, co na niej żyje z szacunkiem.

Bierz pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Ofiaruj swoje czyny dla większego dobra.

Współpracuj na rzecz całej ludzkości.

Żyj w zgodzie z Naturą – Jednością bytu.

7 myśli na temat “Domniemane/Właściwe – New Age

  1. Czesc Alchemiku 😁 stesknilam sie za Twoim blogiem, 2 tyg bez Internetu. Bylam w Peru, duzo z tych informacji ktore glosisz na swoim blogu, slyszalam od angielskiego przewodnika 💜❤️💚 Co bardzo dobrze o Tobie swiadczy, ten przewodnik jest bardzo uduchowionym czlowiekiem i zgadnij co? Tez jest 11, tak jak Ty 🙏 buziaki. Tesknilam tylko za Twoim blogiem i takim innym tez o duchowosci ktory kiedys wymieniles 😀 pozdrawiam, Kamila!

    Polubione przez 1 osoba

  2. Doslownie 1h temu wpadlam do domu, niesamowicie bylo. Na poczatku ten przewodnik byl bardzo ostrozny w dobieraniu slow, gdy sie okazalo, ze nasza dosc liczna grupa, zyje duchowoscia 💜 otworzyl sie. Stalo sie to drugiego dnia, warto bylo! Duzo z nim rozmawialam i zadawalam duzo pytan 🤔 na wszystkie cierpliwie odpowiadal, zaciekawilo mnie gdy mowil o alchemii, pradawnych szamanskich rytualach. Pisze swoja piekna poezje o zmianach, tak romantycznie jak w Twoich diamentach 😉

    Polubione przez 1 osoba

  3. Witaj Alchemiku. Chce serdecznie podziekowac za wyrazenie zgody w celach terapii z trudna mlodzieza, kazda z Twoich publikacji, jest odpowiednio rozkladana na ” czesci” pierwsze, dzieki czemu latwo operowac tlumaczeniem. Ponadto w kazdej publikacji da sie znalezc pouczajace wyjasnienia, rzeczywiscie zatarles granice pomiedzy naukami! Dziekuje! Pozdrawiam, Wiktor z Anglii 😁🙏

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s