Ostatni bastion ludzkiej przyzwoitości – Manifest wolności.

W tu i teraz wgląd wywołuje dreszcze, wieszczę temu upadłemu światu zmiany potężne, nie sądziłem, że zostanę wieszczem, sprawie, że zaufasz w przebudzenie ostateczne, dołączysz? W nadzieji trwam, ten bastion moją fortecą, jest tu mowa o zmianach dla zmian, zaufanie i nadzieja taką tarczę właśnie mam, oręż mi niepotrzebny, gdyż nie jestem sam!
Włącz na czas czytania – po cichu… Słyszysz? Ból, cierpienie… Możesz to zmienić

Jako współczujące, kochające istoty którymi jesteśmy, mamy wrodzoną silną potrzebę opiekowania się innymi, czującymi, obserwującymi, doświadczającymi istnienia istotami.

Żyjemy w świecie upadłym, w którym gdzie się nie obejrzysz widać walkę dobra ze złem, zwróć uwagę, że każdy film, serial, dokument, symbolizuje tą odwieczną niekończącą się bitwę.
To od nas zależy czy ten świat pozostanie upadły, czy stanie się mroczny.

Chcę, aby ten świat był światły… a Ty?


Hołdowanie starym wzorcom – dysproporcji szacunku, przez którą kobiety były ciemiężone. Z racji tego, że czują i widzą więcej są kluczem do zmian. Lecz i kobiety przez to, że były ciemiężone – błądzą. Jednak są bliżej zmian niż mężczyźni ( nie wszyscy ), nie chcę generalizować, gdyż nie da się wszystkiego dokładnie zestawić, proszę nie traktuj czytelniku tego w dosłowny sposób. Myślę, że poniższy obrazek zweryfikuje obecną rzeczywistość najlepiej.

Jak myślisz? Czemu buddyjscy mnisi są wystawieni na taką próbę? Kilkunastoletni trening podczas którego nie mogą widywać kobiet, wiesz czemu? Gdyż przy kobiecie dotarli by szybciej do pożądanych efektów. Dlatego mówi się, że za sukcesem mężczyzny stoi silna kobieta. Mnisi są wystawiani na czas próby, aby indywidualnie, samotnie dojść do pełni swoich możliwości. Gdy zostają mistrzami, mogą przestać żyć w ascezie tego rodzaju. Dlatego tak często nawołuje do tego, aby słuchać kobiet. Dość już ! Biernie ofensywnej męskiej przemocy wobec kobiet, dość kompromisów ( kompromis – często proporcja przypominająca – 49/51 % 60/40 % 70/30 % ). Mężczyźni też czują, lecz logiczny umysł nam to moi drodzy bracia przysłania. A ” żart ” jako mechanizm obronny, wprowadza dysproporcje i zachwiewa pożądanymi efektami, próbującymi wnieść równowagę.


Przemocą jest nawet negowanie możliwości jakie niesie nam moc kreacji, moc życzeń, moc modlitwy. Jeśli coś Cię martwi, po co wibrujesz i ukazujesz to co Cię martwi? Zamartwiasz tym samym ludzi dookoła Ciebie, Twoich bliskich, bądź dalekich znajomych. Lecz suma efektów dualnej rzeczywitości jest przytłaczająca, gdyż właśnie w ten sposób uczymy się. Dlatego tak ważna jest równowaga, wyśrodkowanie – złoty środek. Choć mam swoje powody by mówić – srebrny środek.

Lecz…

Jak inaczej możemy wymieniać się informacjami? Jak budzić ludzi do prawdy? Jak pomagać się przebudzać? Potrzebujemy wymieniać się informacjami, nawet tymi surowymi, przerażającymi.
Natomiast czuję, że należy robić to w sposób umiarkowany, zachowując właściwe proporcje, dzielisz się informacją która jest niewygodna? Surowa, lecz prawdziwa? Wprowadź równowagę.

Zatem…

Dlaczego pracując dla światła… ” Reklamujesz mrok ” ?

Dziel się informacjami, inpiruj ludzi i wybudzaj z nieświadomego, błogiego snu, rób to! Lecz miej na uwadzę, że nie każdy jeszcze jest gotowy, lecz tu i teraz daje Ci możliwość, prostą sztuczkę, opartą na właściwych proporcjach, dzięki której możesz zbudować momentalnie czyjąś gotowość. Mój dziadek przemaszerował z Warszawy do Berlina i zwykł mawiać, że podnosili swoje morale! Bo to sprawia, że upadła istota, jest w stanie się podnieść! Więc jeśli widzisz, że ktoś leży…

Nie kop go więcej…

Przykładowo…

I symboliczna polaryzacja…

Rozumiesz? Ufam, że tak.

Współodczuwanie, empatia i to co widać gołym okiem, dojrzewanie, wzrost ludzkości w globalnym wymiarze, patrząc wstecz to ogromne, wspaniałe osiągnięcie i istotna zmiana. Natomiast patrząc na to co zmierza w naszym kierunku, to zupełnie za mało. Naprawdę za mało!

Stać nas na więcej, stąd idea projektu O Zmianach Dla Zmian. Chcę pobudzać do działania, ale ostrzegać przed niewłaściwymi proporcjami, w tych jakże ważnych działaniach. Chcę czasem podzielić, by następnie połączyć i zatrzeć granice pomiędzy zrozumieniem, a niezrozumieniem.

Czyń bliźniemu tak jak chcesz aby i Tobie czyniono – Oto mój kompas moralny, dzięki któremu obecnie poruszam się, w tej dualnej rzeczywistości, w swobodny sposób.

Tu i teraz daje Ci symboliczną moc – do Ciebie należy wybór, światło czy mrok?

Powstań10 myśli na temat “Ostatni bastion ludzkiej przyzwoitości – Manifest wolności.

 1. Wow! Jakie to jest doniosle, pokaze chlopakowi, Alchemiku jestes geniuszem!
  💜🙏❤️😱💚😍

  Wychwyciles to jakbys to obserwowal z lotu ptaka, z gory, z boku, z ziemi…

  Wow! Niesamowite, kazdy powinien to zrozumiec!

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Zabrzmiało tak majestatycznie i zbudziło autorefleksję. Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy w temacie. Myślę, że ten wpis powinien dotrzeć do wielu, dlatego też przekazuję go dalej(Twitter), abyśmy nie trwali w mroku, a podążali za światłem:) Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Wspaniale, dziękuje ❤

   Niechaj wiatr niesie nam myśli
   Woda rzetelne informacje
   Ziemia uziemioną równowagę
   Ogień Boskie kreacje

   Tu i teraz wiatr niesie nam czyny
   Woda doniosłą komunikacje
   Ziemia Opiekę i ochronę
   Ogień Świadomości szatę.

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Widze, ze Kamila nie popadla w hurra ekscytacje! 😛 naprawde dobry wpis, jeden z Twoich najlepszych ❤️ I nie pisze tego, bo jestem kobieta. Pisze to, dlatego, ze serio, serio, ukazales tu cos co malo osob dostrzega, niezle.

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s