To, czego szukasz, szuka też Ciebie…

To, czego szukasz, poszukuje Ciebie…

Szukałem Boga i Bóg szukał mnie, odnaleźliśmy się. Już od pewnego czasu pracuje nad swoim słownictwem, które określa to szeroko niezrozumiane zjawisko jakim jest Źródło, Wszech-duch.
Szukałem mistycznej wiedzy, fascynujących i klarownych informacji, ta wiedza, szukała też mnie.

Prawo akcji i reakcji = Dualizm. Zgłębiam dualizm, a dualizm zgłębia mnie, tak oto, powstała teza, że nawet dualizm, jest sam w sobie, jako prawo/wzór – dualny.
Suma efektów dualizmu, jest pięknie przytłaczająca. Coś dobrego, w tej dualnej rzeczywistości, jest w stanie wyrządzić nie raz krzywdę, a coś złego może wyrządzić dobro.

Nadmierne asystowanie, pomoc przyjacielowi, może mu wyrządzić krzywdę, dlaczego? Bo nie nauczy się sam, nie przerabia wtedy swoich lekcji. To sztuka wiedzieć, kiedy zainterweniować, pomóc, we właściwym momencie lub odwrotnie, wiedzieć kiedy nie interweniować i odmówić pomocy, co może być postrzegane jako zło, które przynosi dobro. Skomplikowane? I tak i nie.

Prawo przyciągania

Pustka = świadomość/podświadomość

Tym właśnie jest prawo przyciągania ! Wokół którego, narosło wiele nie-zrozumienia. Nie ma przypadków, wszystko jest ze sobą połączone, wizualizując sobie, to połączenie, wyobraź sobie pajęczą sieć. Niektórzy lubią, to połączenie, nazywać Boską matrycą. Ja nazywam to po prostu, połączeniem ze źródłem!
Im więcej się modlisz, medytujesz, tym samym aktywujesz czakrę trzeciego oka, która jest odpowiedzialna za Twój wzrost duchowy, w tej materialno-duchowej rzeczywistości, im więcej, tym bardziej, lepiej, komunikujesz się z Pustką/Świadomością/Podświadomością/Źródłem/Wszechduchem – Niektórzy będą jeszcze nadawać, tą personifikacje – Pan Bóg. Innymi słowy, słowo Bóg, jest zbyt spersonalizowane, co na pewnej płaszczyźnie sprawia wrażenie, ograniczonej siły, a jest wręcz odwrotnie.

Wszechduch, źródło = Starszyzna

Pajęcza sieć fraktalna, wiążąca wszystko ze sobą, wizualnie rzecz biorąc, może wyglądać tak jak poniższy obrazek.

Swoista fraktalna pajęczyna

Dlatego módl się, szukaj, komunikuj się ze źródem, uspokój umysł, obserwuj lęk. Zmów modlitwę, aby zmalał jeśli tego potrzebujesz. To nie nasza ciemna strona nas przeraża, człowiek jest w stanie, przyzwyczaić się do cierpienia, do bólu, łez. Natomiast naprawdę, najciężej jest zaakceptować ludziom wolność wyboru, dlatego to nasza jasna strona, nas najbardziej przeraża, ta światła strona nas samych. Przerażają nas możliwości, nie nasze ograniczenia. Przez to właśnie, wiele osób stoi w miejscu. Lecz ten pierwszy, drugi, trzeci krok, sprawia, że rozpędzasz się, a później jesteś niczym kula śniegu, turlająca się w dół, nie do zatrzymania.

Osobiście, dla mnie upadł mit zwany weną ! Ludzie nie raz wpadają w pułapkę myślenia, jak zrobie to, to zrobie tamto, dzięki czemu osiągnę to i to. Przygotowują się bez przerwy, w efekcie nie robią nic. Tworzą tylko iluzje, lecz nawet te iluzje mogą być pomocne, paradoks tej dualnej rzeczywistości.
Lecz potrzebujesz iść naprzód, dlatego lekcja nie może być przyswajana wiecznie.
To sposób aby oddalać w czasie, to czego pragniemy, dlaczego? Ze strachu, że może nam się to udać.
Lecz co kryję się pod strachem? Pragnienie, pragnienie rozwoju, a gdy już rozpoznasz, bez zbędnej racjonalizacji, że to pragnienie rozwijania się, wnet dojrzysz, że bałeś się rozwoju, tkwiąc w strefie komfortu.

Strach to wyparta pewność siebie, a pewność siebie to wyparty strach.

Kluczem jest podążanie w równowadzę, dlatego obserwuj siebie, jeśli czujesz strach, pomódl się. Obserwuj dalej, modlitwa nie pomogła? Oczyść umysł, niech modlitwa stanie się bardzo wyraźna.
Dlatego najlepiej modlić się na głos, nie w duszy. Zacznij mówić bardzo wyraźnym, głośnym głosem, donośnym, nie krzycz, po prostu wymawiaj słowo bardzo wyraźnie, mocnym tonem głosu, niech wychodzi z przepony. Spróbujesz? Kiedy? Spróbuj teraz ! Ktoś jest obok? Znajdź ustronne miejsce. I spróbuj, nie ma w tym nic wstydliwego, czuję, że jeśli coś można ubrać w ramy wstydu, to, jest to wstyd, aby się modlić.

Gdy idziesz w równowadzę, nie tłumisz, problemem ludzkości na chwilę obecną, jest wyparcie.
Wypieramy strach, który przeradza się w nadmierną pewność siebie, albo wypieramy pewność siebie, który następnie, przeradza się w strach = błędne koło.


Spójrz, na powyższe Yin Yang i wyobraź sobie, że pewność siebie jest biała, a strach czarny.
Wypierając, tłumiąc, skaczesz z jednego w drugie.
Na czym polega droga w równowadzę? Wyobraź sobie, że pomiędzy czarnym a białym, widzisz drogę, krętą drogę, bądź tą drogą albo ujmując, to zjawisko jeszcze inaczej, bądź tą drogą która rysuje się, dookoła tych dwóch pól. Wtedy odnajdziesz równowagę. Gdyż tłumiąc, wypierając polaryzacje zjawisk – Pewność siebie/strach, tracisz rozeznanie w życiu i przestajesz żyć życiem, a zaczynasz żyć w umyśle. Nie przeżywasz życia jego pełnią, nie doświadczasz życia, w równowadzę.
Równowaga = Potencjał możliwości, nasza Światła strona, gdzie niemożliwe to tylko wielkie, niezrozumiałe słowo.

Jeśli czujesz przygnębienie, to dlatego, że żyjesz w przeszłości. Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że żyjesz w przyszłości. Jeśli czujesz spokój, to dlatego, że żyjesz w teraźniejszości. ” ~ Lao Tzu

Zatem, czego dziś szukasz? Lęku, obaw? Pewności siebie, stabilności? A może czas zacząć poszukać zaufania?

Zaufanie wprowadza spokój, równowagę, wtedy jesteś tą drogą która, nie skacze z jednego pola w drugie. Szukałem inspiracji by zainspirować przyjaciela, okazało się, że inspiracja szukała też mnie, dlaczego? Bo przyszło do mnie to:

Ten kto jest pewny zwycięstwa, jest pewny swego, czuję, że jest tak pewny, że nic go w życiu nie zaskoczy, jest największym przegranym !
Ten kto ufa, że może wygrać, czuję się ufny, w komunikowania się ze źrodłem, że nawet gdy go coś zaskoczy, ufa, że poradzi sobie z tą emocją, bo przecież może się pomodlić, jest największym wygranym.

Zaufanie, jest jak podążanie z falą, przypływ i odpływ, bez stawiania oporu. Gdy jesteś pewny siebie, to tak jak byś chciał być przypływem w odpływie i odpływem, w przypływie fal.

Czego dziś będziesz szukać? Cokolwiek nie postanowisz, bądź świadomy, że to czego szukasz, poszukuje też Ciebie.

” Jeśli nie zmienisz kierunku, w którym podążasz, możesz skończyć tam, dokąd zmierzasz. „ ~Lao Tzu
4 myśli na temat “To, czego szukasz, szuka też Ciebie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s