Psychologia zmiany

Zmiany to jedyne stałe zjawisko we wszechświecie, czuję, że każdy się z tym zgodzi.
Widzimy to w naturze, pod postacią czterech pór roku, możemy to dostrzec w fizycznych ruchu, ruch jest pernamentną bezustanną formą zmiany, zmianą jest przebudzenie się ze snu, do wybudzenia się, sięgnięcie po telefon, a następnie odłożenie go, jest aktywną formą zmiany.
Dlaczego więc tak bardzo, jako ludzie boimy się zmian? Gdyż każda zmiana wiąże się z wyjściem po za strefę komfortu, strefę bezpieczeństwa, jest to bezpieczna forma przeżywania życia, lecz nasuwa się pytanie, czy aby na pewno? Czy bezpiecznym jest nie spełniać swoich marzeń? Czy bezpiecznym jest nie wypełniać swoich zobowiązań karmicznych? Czy bezpiecznie jest nie korzystać w pełni ze swojego potencjału? Czy bezpiecznym jest, aby u schyłku życia żałować, że czegoś nie zrobiliśmy?

Zdecydowanie nie! Zwłaszcza, że otoczeni jesteśmy możliwościami, strach przed zmianą bierzę się z wielu czynników, między innymi:

– Strach przed porażką.
– Strach przed oceną.
– Strach przed wyjściem ze strefy komfortu, bezpieczeństwa.
– Strach przed możliwością utknięcia,
gdzieś pomiędzy zmianą a przyzwyczajeniami.
– Szeroko pojęty lęk społeczny.
– Szeroko pojęta edukacja, żeruje na strachu, co budzi do rywalizacji
a rywalizacja, budzi podejrzliwość, z kolei podejrzliwość rodzi konflikty.

Błędne koło.

Wpajano nam na rozmaite sposoby poglądy, które spowodowały strach przed zmianą. Gdy byliśmy dziećmi, wpajano nam lęk, ileż to razy było dane wam słyszeć – Uważaj ! Nie dotykaj tego ! Nie idź tam? Nie zrozumcie mnie źle prosze, to nie czas na to, aby teraz iść z pretensjami do naszych rodziców bądź wychowawców, nie powinniśmy ich za to winić, oni byli wychowani kilkanaście do kilkudziesięciu lat po wojnie, a wojna to czas wynaturzenia, odczłowieczenia. Tu potrzebne jest nam zrozumienie, współczucie, wybaczenie i wiedza w zakresie fundamentów naszych przekonań, gdyż każdy akt dostrzeżenia prawdy, jest sam w sobie uwalniający!
Elementarnym przykładem „starej” szkoły wychowania, jest sytuacja, w której to dzieci czują się smutne i nie chce się przyłączyć z powrotem do zabawy z rodzicami lub wychowawcami i innymi dziećmi, zazwyczaj taki rodzic ma w zwyczaju mówić – „obrażaj się dalej! Masz rację, lepiej się obrażać ! ” Jest dla mnie zrozumiałe, że pod tym wszystkim kryje się chęć, aby przekonać dziecko by powróciło do zabawy, natomiast metoda jest bardzo nieskuteczna, przypatrzmy się takiej treści, przykładowo – „Rozumiem, że Ci smutno bo Wiktoria powiedziała, że nie chcę się już z Tobą bawić, czujesz się odtrącony, natomiast proszę Cię pamiętaj, że w każdej chwili jesteś mile widziany i możesz wrócić do zabawy, a Wiktoria powiedziała to w wyniku emocji, tak jak Ty teraz, w wyniku emocji czjesz się smutny „, czujesz różnicę? Wychowywanie bez agresji, bez odtrącania. Gdy nazywamy emocje, uczucia, które nam lub komuś innemu towarzyszą, ich siła topnieje, łatwiej wtedy przejść do porządku dziennego, jednakże, jest ogromna różnica pomiędzy słowem obrażony, a słowem smutny, nawet ta fonetyczna, obydwa słowa mają zupełnie inny wydźwięk, inny ładunek energetyczny.

Krok w dorosłość, to krok związany z wyzwaniem w postaci oczekiwań społecznych, każdy zna schemat: rodzimy się, dorastamy, chodzimy do szkoły, później na studia, znajdujemy pracę, bierzemy ślub, kupujemy mieszanie, mamy dzieci, czasem domowe zwierzę np. psa albo kota, raz w roku jedziemy na wakacje, nasze dni są bardzo podobne do siebie, a po wielu latach pracy i codziennej rutyny przechodzimy na emeryturę i w ten oto sposób powoli dobiega końca nasze życie.

Czas wypełniony odpowiedzialnością rodzinną i społeczną, których nie można podważać, gdyż są wpisane w nasze potrzeby i pragnienia. Znakomicie ukazuje to piramida potrzeb według Maslova.


U schyłku życia, gdy ludzie są pytani, czego żałują najbardziej? Odpowiadają, żałuje, że nie podjąłem próby, aby zrobić to co pragnąłem robić w życiu, że uciekałem przed marzeniami. Aby spełnić swoje marzenia, potrzebujesz determinacji lub pasji. Jak odnaleźć swoje powołanie? Możesz medytować, możesz przeczytać stosy książek, możesz jeździć na szkolenia, próbując odnaleźć odpowiedź na pytanie „co jest moją misją? moim powołaniem?”, jednakże czas tu na ziemi nieubłaganie leci. Na ratunek przychodzi nam numerologia, która według mojej empirycznej wiedzy, znajduję odzwierciedlenie w swoim psycho-biologicznym podejściu do natury człowieka. Zaprzeczyć sile numerologii, to jak zaprzeczyć sile poznawczej człowieka, a to jak czuję jest awykonalne, gdyż dokonania człowieka są widoczne jak na dłoni.

Człowiek w numerologii jest rozpatrywany pod kątem drogi życia, którą liczymy na podstawie dnia, miesiąca i roku urodzenia. Metody którymi osobiście się posługuje sięgają głębiej, opieram się wiedzy empirycznej i robię analizę, nie separując się od wpływów astrologicznych, korzystając z doniosłej pracy Polskiego naukowca, Jana Starży Dzierżbickiego, niestety bardzo pominiętego w polskiej nauce. Ponadto zatarłem granice pomiędzy prawami natury a numerologią, granice postawione przez człowieka, dzięki czemu mój odczyt jest skuteczniejszy.

Odkryłem ukryte aspekty, takiej jak:

– W numerologii są ”ukryte” pułapki na nasze ego, co oddala nas od rzetelnego pojęcia, zrozumienia tej nauki.
– W numerologii są sprytnie ”ukryte” liczby, energie/wibracje mistrzowskie.
– ”Ukrytym” wymiarem jest fakt, że to nie wibracje mistrzowskie, tylko energie, wibracje przy Mistrzu! Masz szansę osiągnąć mistrzostwo pod warunkiem, że przepracujesz swoją podstawową energię/wibracje.
– Powszechnie znana numerologia nie łączy się ze stylem życia Eco-logicznym. Po moim oczyszczeniu ten fakt, uwydatnia się, i widać go gołym okiem.
– Fakt, że numerologia, jako nauka powinna podlegać zasadom istniejącym w naszym świecie, dlatego, że w naszym świecie została stworzona, prawdziwy wymiar numerologii podlega – prawom natury, fizyki kwantowej. Czego dotychczas nie było widać, człowiek jest dualny. Gdyż żyje w świecie dualnym. Ten dualizm jest przedstawiony, ale jest niczym góra lodowa, widać to co na powierzchni, nie widać tej potęgi, która jest pod zasłoną mistyfikacji
/pod spodem.
– Magia ” Podstawowych ” Liczb/wibracji – 2,3,4,7… ” Ukryte ” Aspekty.
– Tzw rok pracy, w którym to dodajemy do danej wibracji ( 2020 ) tą 4, która jest sumą dwóch dwójek. Ponadto pojawiają się dwa zera, które w zgodzie z zasadą, że energie wzajemnie oddziaływują na siebie, również mają wybitne znaczenie. Numerolodzy na całym świecie, z pewnością nie wszyscy, dodają w przód tą ( 2+2 ) – 4. Tu też jest ” ukryty ” aspekt.
– Oraz doniosła prawda, która stricte na tej płaszczyźnie, jako, że numerologia jest symbolami, a ludzki mózg odbiera symbole bezpośrednio, odkrycie połączenia z prawdą o 10 stanowi o przejściu z 3 wymiaru przez 4 do 5 (3D, 4D, 5D )

45/54
A teraz sobie przypomnij, jeśli śledzisz globalne wydarzenia z roku 2020.
Pamiętasz globalną medytacje? Spójrz na date i czas.


Fundamenty

Widzimy tylko dziesięć cyfr podstawowych, dzięki którym powstają inne milionowe liczby.

0,1,2,3,4,5,6,7,8,9

Dotychczas człowiek jest przedstawiany od 1 do 9, od energii jedenastki (11) zaczynają się wyższe wibracje.

Człowiek nie może być 1, gdyż liczba jeden jest jednością = Świat, ziemia, matka natura ! Stworzenie Boże.

Człowiek widziany jest od 2 do 9 ! a 10 to ukryta wibracja przy mistrzu ( mistrzowska ) i to od energii 10 zaczynają się wyższe wibracje.

Aspekty do przepracowania każdej z energii

2 Powinna zrozumieć, że – Unikaj przyciągania innych pochlebstwem i zrozum, że potrzeba odwetu wynika z urażonej dumy.
– Zauważ, że chcesz być osobą bezradną, nie mówisz o tym, co mogło Cię urazić, nie mówisz wówczas ze obawy przed odrzuceniem, o swoich prawdziwych uczuciach i tak trwasz w zawieszeniu.
– Zrozum, że Twoje pierwsze reakcje, z powodu Twojej wspaniałej wrażliwości, mogą być fasadą maskującą Twoje prawdziwe uczucia

3 Powinna zrozumieć, że – Zdarza Ci się mylić wyobrażenia umysłu, z prawdziwymi emocjami.
– Nadmiernie fantazjujesz, przez co nie przeżywasz życia w rzeczywistości, w ten sposób blokujesz sobie aktywność w prawdziwym świecie, snując bezustannie marzenia na jawie.
– Czujesz często, że problemy zostały rozwiązane, skoro zostały nazwane i przedyskutowane, w ten oto sposób, omijasz przeżywanie emocji.

4 Powinna zrozumieć, że – Tendencyjnie wciągasz innych w swoje dramatyczne wydarzenia, fascynujesz się tymi, którzy nie dają się w to wciągnąć.
– Zaakceptuj smutek i porzuć próby osiągania szczęścia na siłę. Uświadom sobie, że masz relatywny wpływ na swój nastrój.
– Liczne zainteresowania i przyjaźnie są Twoim naturalnym lekarstwem na depresję, która jest chorobą 21 wieku.

5 Powinna zrozumieć, że – Potrzebujesz się nauczyć tolerować i akceptować potrzeby i emocje innych ludzi.
– Zwróć uwagę, jak często brak Twojej aktywności zmusza innych do wykonywania pierwszego kroku, doprowadzając do tego, aby przejmowali inicjatywę.
– Zauważ, że chcesz zdobyć uznanie bez wysiłku.

6 Powinna zrozumieć, że – Zdarza Ci się wątpić w cudzą siłę albo słabość drugiego człowieka, oraz możliwość uzyskania pomocy.
– Potrzebujesz dzięki sile wyobraźni, projektować sobie zwycięstwa, pozytywne wydarzenia i sukcesy, aby następnie rozmawiać o nich i obserwować swoje reakcje.
– Bardzo często doszukujesz się drugiego dna ludzkich zachowań, nawet najbliższych, ludzi z otoczenia.

7 Powinna zrozumieć, że – Zdarza Ci się uciekać od emocji do świata zewnętrznego, aby ich nie dostrzegać, przez to możesz być niezrozumiana przez otoczenie, potrzebujesz zrozumieć, że warto jest okazywać swoje uczucia.
– Zwróć uwagę, że bardziej jesteś zainteresowana/y duchową stroną życia, niż materialną, toteż może Ci się zdarzać popadać w problemy materialne, w problemy w relacjach z ludźmi, problemy w związku z dotrzymywaniem obietnic.
– Zrozum, że zdarza Ci się mieć problemy z akceptacją, która jest pierwszym krokiem do zrozumienia innych. Tendencyjnie krytykujesz otoczenie, zamiast obserwować i wyciągać wnioski niosące zrozumienie. Najpierw obserwacja, następnie konstruktywna krytyka.

8 Powinny zrozumieć, że – Twoje naturalne ambicje, czy to duchowe odkrywanie świata i siebie samego, czy też materialne luksusy i bogactwo, sprawiają, że zapominasz o tym co masz, przez co przez brak wdzięczności, możesz przeobrazić sukces w porażkę.
– Zrozum, że zdarza Ci się często nie ufać ludziom aż do przesady, przez co bezustannie badasz wiarygodność ludzi, co może rodzić niepotrzebne konflikty, oraz dyskomfort związany z bezustannym lękiem społecznym, co z kolei może prowadzić do wyparcia swojej siły woli, z czasem możesz się zmienić w osobę wycofaną i mającą dużo obaw.
– Potrzebujesz zauwazyć, że Twoja silna wola i silny charakter, może być pokusą do nadużyć, potrzebujesz słuchać innych, a nie tylko słyszeć, spróbuj znaleźć równowagę w sobie, a dostrzeżesz równowagę na zewnątrz.

9 Powinny zrozumieć, że – Zwróć uwagę na to, kiedy prawdziwe uczucia i pragnienia zastępujesz natrętnym rozpatrywaniem za i przeciw.
– Naucz się doprowadzać rzeczy do końca, bez rozpraszania uwagi na inne sprawy.
– Naucz się narzucać sobie limity czasowe i ograniczać liczby zobowiązań, gdy uwaga rozprasza się na sprawy nieistotne.

10 Powinny zrozumieć, że – Zauważ, potrzebę poszukiwania wad innych, zasłaniając w ten sposób swoje, odwracając uwagę od siebie, zrozum, że robisz to dla zrównoważenia krytyki wobec siebie samego.
– Potrzebujesz zrozumiec, że nadmiernie komplikujesz sprawy proste lub oczywiste, wszystko po to, aby odsunąć ostateczne decyzje.
– Nabądź umiejętność wyobrażania sobie negatywnych i pozytywnych emocji i przeżywania ich tak, zamiast odsuwania na nieokreślone – potem.

Tych aspektów do przerobienia jest więcej, poszczególnie dla każdej energii/wibracji. Pomagam na co dzień omówić każdy z tych punktów, podkreślając co się za tym kryję, w jaki sposób może to pomóc danej osobie, w oparciu o pogłębiony dialog doszukuje się ukrytych motywów na podstawie empirycznej wiedzy, którą zdobyłem dzięki poświęceniom płynącej z pracy z ludźmi.
Tworzę portrety numerologiczne oczyszczając układ numerologiczny z niepotrzebnych liter/symboli energetycznych dobierając właściwe, wspierające imię, jak i pomagam przepracować podstawy, aby wydobyć naturalne zdolności, które korzystnie prowadzą do pożądanych zmian. Często dzięki mojej analizie ludzie przerabiają swoje od dawna niezrozumiałe problemy.
A to dopiero początek moich planów, zapraszam ❤ Alchemik, numerologiczna 11.

„Duża część postępu w nauce była możliwa dzięki ludziom niezależnym lub myślącym nieco inaczej.” ~ – Chris DarimontSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s